פורטל פיננסי: משכנתאות, הלוואות, השקעות ועוד

יואב אייבזון
יואב אייבזון
Read More
"יואב התותח!! בהשוואה לחברים שלי שהמשכנתא עלתה אצלם באזור ה1,200 1,300, אצלנו עלה ב700 שח." דור עפרוני
יואב אייבזון
יואב אייבזון
Read More
"יואב התותח!! בהשוואה לחברים שלי שהמשכנתא עלתה אצלם באזור ה1,200 1,300, אצלנו עלה ב700 שח." דור עפרוני

הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים

במצבים של משבר או צורך בתזרים מזומנים לעסק, לא תמיד מצליחים בעלי העסקים להשיג הלוואות מהבנקים. אם בשל העדר בטחונות או בשל מצב כלכלי חמור או הלוואה קודמת או בשל הריבית הגבוהה מאוד שהבנק ידרוש. במצב כזה עומדות בפני בעל העסק שתי אפשרויות: לסגור את העסק ולספוג את המשמעויות או אם הוא מניח כי העסק יתאושש בעתיד לקחת הלוואה חוץ בנקאית. הלוואה חוץ בנקאית לעסקים בדרך כלל נקשרת לאנשים עם השוק האפור ולווים בריבית גבוהה מה שנכון בחלק מהמקרים – בשנים האחרונות הלוואות חוץ בנקאיות לא מוסדרות הפכו למכת מדינה, הן פונות ללקוחות בשיחות טלפון או הודעות סמס ודורשות מקדמה כנגד ההלוואה בסוג של עוקץ מודרני. הלוואות חוץ בנקאיות אחרות הן בשוק האפור ובמשבר הקורונה ראינו לא מעט עסקים שלקחו הלוואות בריבית גדולה מאוד הגדלה מהר מאוד מחודש לחודש עד לחוב בלתי ניתן להתמודדות ולשיטות גבייה המתאפיינות באלימות קיצונית. במצבים כאלו מומלץ לבעל העסק פשוט לסגור או לצמצם את העסק מאשר להיכנס למעגל האכזרי של הלוואות חוץ בנקאיות שכאלה.

אך יש גם שוק הלוואות חוץ בנקאיות אחר לגמרי לעסקים – מדובר לרוב בעסקים הזקוקים לכסף כדי לצמוח ויש להם בסיס כלכלי בריא אשר רוצות להתרחב ואינן מעוניינות לשלם את הריביות המטורפות שדורשים מהן הבנקים. חברות אלו פונות כיום לקרנות השקעה המספקות להן הלוואה חוץ בנקאית עוקפת בנק או לחלופין לאתרי מימון המונים בהם הציבור הרחב יכול להחליט האם הוא מעוניין להלוות לחברה את הכסף. חשוב לציין כי לרוב מדובר בעסקים עם ביטחונות והוכחת היתכנות אשר עוברות בדיקה מדוקדקת על ידי גורמים מקצועיים מקרן ההשקעות או מהחברות העומדות מאחורי אתר מימון ההמונים. גם כאן הסבירות לנוכלות היא גבוהה ולכן חשוב לדעת עם מי עובדים ולוודא שאכן מדובר בחברות ליגיטמיות לכל דבר ועניין.

בשוק ההלוואות החוץ בנקאיות ניתן למצוא חברות מבוססות ורציניות שיש להן לא מעט קבלות על פרויקטים שהסתיימו בהצלחה. החברות הללו לרוב מספקות אשראי בריבית נוחה מאוד כנגד ערבויות של נכסי נדל"ן לרוב. השקעה בקרן כזו מספקת למלווה תשלום רבעוני בחלק גדול מהפעמים והחזר הקרן כולה בתום מועד ההלוואה. אפיקי השקעה אלו נכנסים תחת הקטגוריה של השקעות אלטרנטיביות.

שתפו את הפוסט

חיפוש

יואב אייבזון

יועץ משכנתאות ותיק וחבר התאחדות יועצי המשכנתאות ומסייע למשפחות רבות בתחום הפיננסי מקצה לקצה

עוד על משכנתאות, הלוואות והשקעות...

Start typing to see posts you are looking for.
× לייעוץ פיננסי, עם יואב, שיחסוך לך המון כסף!