פורטל פיננסי: משכנתאות, הלוואות, השקעות ועוד

יואב אייבזון
יואב אייבזון
Read More
"יואב התותח!! בהשוואה לחברים שלי שהמשכנתא עלתה אצלם באזור ה1,200 1,300, אצלנו עלה ב700 שח." דור עפרוני
יואב אייבזון
יואב אייבזון
Read More
"יואב התותח!! בהשוואה לחברים שלי שהמשכנתא עלתה אצלם באזור ה1,200 1,300, אצלנו עלה ב700 שח." דור עפרוני

השוואה של קופות גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה היא מכשיר פיננסי לחסכון המיועד לציבור הרחב ומאפשרת לו לחסוך באופן עצמאי למשך כל התקופה שירצו. היתרון הגדולה שלה הוא שהכספים נזילים כל הזמן וניתן למשוך אותם ללא קנס או מס מלבד המס על רווחי הון שהצטברו בקופה. כדי למנוע בריחה של כספי הציבור ממכשירים פיננסים אחרים אל מכשיר זה הוגבל סכום ההפקדה בקופת גמל להשקעה ל70,913 ₪ לכל אדם לכל שנה. מי שיבחר למשוך את הכספים בצורת קצבה חודשית לאחר גיל 60 ולא בבת אחת יהנה מפטור על מס רווחי ההון והקצבה תהיה פטורה גם ממס הכנסה, מה שהופך את אפשרות השקעה זו למוצלחת אף יותר.

אם משווים את ביצועי קופות הגמל להשקעה המובילות לשנת 2021 ניתן למצוא פערים די משמעותיים ביניהן. קופת הגמל שהשיאה את התשואה הגבוהה ביותר בפער מהותי היא קופת הגמל להשקעה של מור עם 11.87% שניהלה נכסים בהיקף של כ420 מיליון שקלים. במקום השני אחריה ובפער ניכר עמדה קופת הגמל להשקעה של אקסלנס עם 5.47% שניהלה נכסים בהיקף של כ520 מיליון שקלים. הקופה שהציגה את הביצועים הכושלים ביותר היא הקופה של מנורה עם 2.64% והיקף נכסים של כ770 מיליון שקלים. כמובן שבעקבות הביצועים חלו לא מעט שינויים בהיקף הכספים שהקופות מנהלות מאז. הקופה הגדולה ביותר היתה של אלטשולר שחם שהגיעה במקום החמישי עם תשואה של 5.04% אבל עם נכסים בהיקף של 6.7 מיליארד שקל.

בניתוח של 3 שנים אחורה (שבו הקופה של מור אינה ברת השוואה משום שהיא קיימת  זמן קצר יותר) ניתן לראות כי הקופה של אנליסט שהגיעה במקום השלישי ב2020 עם 5.45% השיאה תשואה של 18.01%, אחריה הקרן של אלטשולר שחם עם 17.86% וילין לפידות עם 17.23%. מנורה הציגה את הביצועים הגרועים ביותר גם כאן עם 12.73%. הצמיחה במכשיר הפיננסי הזה עמדה על 20% בשנת 2020 ולסך נכסים של 17 מיליארד שקל והערכות בשוק מדברות על כך שלולא תקרת ההפקדה של 71 אלף שקל בשנה לכל תעודת זהות היינו רואים צמיחה גדולה משמעותית.
אם משווים בין הקופות גמל להשקעה במסלול כללי בשנה האחרונה (מרץ 2020 – מרץ 2021) מור עדיין נמצאת בהובלה, אם כי בפער קטן יותר מהמתחרות, אחריה אנליסט, אינפניטי, מגדל וכלל.  ניתן להשוות יחסית בקלות את ביצועי הקופות בקישור הזה – https://gemelnet.cma.gov.il/

שתפו את הפוסט

חיפוש

יואב אייבזון

יועץ משכנתאות ותיק וחבר התאחדות יועצי המשכנתאות ומסייע למשפחות רבות בתחום הפיננסי מקצה לקצה

עוד על משכנתאות, הלוואות והשקעות...

Start typing to see posts you are looking for.
× לייעוץ פיננסי, עם יואב, שיחסוך לך המון כסף!